Fatih Altaylı’dan şok iddia: Davutoğlu istifasını verdi..!

Hayat Şarkısı 13.bölüm fragmanı

Wolfsburg, Gomez’i istiyor

Bursa saldırısını TAK üstlendi

Akdeniz’de yüzlerce mülteci hayatını kaybetti

Dünya 19 Nisan 2016

Akdeniz’de yüzlerce mülteci hayatını kaybetti

2051351_1

İtalyan Dışişleri Bakanı Gentiloni, Libya açıklarında bir kez daha tekne faciası meydana geldiğini duyurdu. Deutsche Welle Türkçe servisinin aktardığında göre, mültecileri taşıyan teknelerin alabora olmasıyla yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

İtalyan yetkililerin verdiği bilgilere göre, mültecileri taşıyan tekneler Mısır’dan yola çıktı.

Lüksemburg’da düzenlenen AB dışişleri bakanları toplantısına katılan İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, “Libya sularındaki büyük facianın bir yıl ardından yine bir felaketle karşı karşıyayız.” dedi. Tam olarak kaç kişinin hayatını kaybettiğine dair somut bir açıklama yapmayan bakan, ayrıntılı bilgi almaya çalıştıklarını söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier de Akdeniz’de yüzlerce mültecinin hayatını kaybettiğine dair haberleri duyduğunu söyledi. Ancak bir Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, bu haberlerin henüz doğrulanmadığının altını çizdi.

BBC Arapça, Mısır’daki kaynaklarına dayanarak teknenin batması sonucu çoğu Somalili en az 400 mültecinin hayatını kaybettiğini bildirmişti. Haberde, toplam dört teknenin battığına yer verildi. Kahire’deki Somali Büyükelçiliği haberleri henüz resmi olarak doğrulamadı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.