Fatih Altaylı’dan şok iddia: Davutoğlu istifasını verdi..!

Hayat Şarkısı 13.bölüm fragmanı

Wolfsburg, Gomez’i istiyor

Bursa saldırısını TAK üstlendi

Üniversitede öğrencilerin bildiri kavgası: 13 yaralı

Güncel 25 Nisan 2016

Eskişehir Osmangazi Ünversitesi’nde 1 Mayıs kavgası çıktı. ESOGÜ Meşelik Kampüsü’ndeki Mühendislik Fakültesi Yemekhanesi’nde meydana gelen olayda, iddialara göre 1 Mayıs bildirisi dağıtan öğrencilere karşıt gruptan öğrenciler saldırdı.

kavga

Olayda hafif yaralanan ve biri astım hastası olan 4 kişi kampüsteki ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. 9 öğrenci de gelen polislere olayda yaralandıklarını söyleyince çevik kuvvet minibüsüyle Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Öğrencilerin sağlık durumlarının

iyi olduğu ve tedavilerinin ayakta yapıldığı belirtildi.

Yunus Emre Devlet Hastanesi Acil Servis önünde basın açıklaması yapan öğrenciler karşıt gruptaki öğrencilerin ve üniversitenin özel güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradıklarını öne sürdü. Öğrenciler adına konuşan Ozan Yaşar, “Bugün Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde öğrencileri 1 Mayıs’a çağırmak için broşür dağıtıyorduk. Mühendislik Fakültesi yemekhanesine girdiğimizde kendilerine ülkücü diyen çeteler bizim arkadaşlarımıza saldırdı. Daha sonra yine üniversite içerisinde arabalarla gelip, sopalarla saldırmaya çalıştılar. Toplam 13 arkadaşımız yaralandı ve rapor aldı. Özel güvenlik görevlileri de bize saldırdı. Bir arkadaşımızın burnu kırıldı” dedi.

0000

Yetkililer, ESOGÜ Meşelik Kampüsü’nde çıkan olaylarla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

18

19

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.