Fatih Altaylı’dan şok iddia: Davutoğlu istifasını verdi..!

Hayat Şarkısı 13.bölüm fragmanı

Wolfsburg, Gomez’i istiyor

Bursa saldırısını TAK üstlendi

Vitor Pereira: Bu gerçekten futbol değildi

Spor 25 Nisan 2016

Vitor Pereira: Bu gerçekten futbol değildi

üüüüü

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, yaşananların futbol olmadığını söyledi.

Yaşananların üzücü olduğunu belirten Pereira, maç içinse iyi oynadıklarını ifade etti ve şampiyonluk yarışına devam ettiklerini söyledi. İlk olarak çıkan olaylarla ilgili konuşan Pereira, şöyle konuştu:

“Aslında bu akşam yaşananlar futbol değil. Futbol dört çizgi arasında oynanan ve saha içerisinde mücadele edilen bir oyundur. Bazen kazanır, bazen kaybedersiniz. Ben daha önce çalıştığım ülkede, Yunanistan’da da buna benzer olaylar görmüştüm. Bu gerçekten futbol değil.

Trabzonsporlu futbolcuların kaliteli futbollarını göstermeye de, kalitelerini göstermelerine de izin vermiyorlar. Anlayamıyorum zaten Trabzonsporlu futbolcular burada nasıl oynayabilirler. İmkansız gözüküyor. Rakibi riske atıyorlar, kendi takımlarını da riske atıyorlar. Kendi takımlarının oynamasına da izin vermiyorlar. Futbol bir oyun ve bu oyuna değer katmıyor. Son derece üzücü görüntülerdi.”

Karşılaşmayla ilgili görüşlerini de açıklayan Pereira, “Maça gelecek olursak Trabzonspor kendi oyununu oynamak istedi, biz de kendi oyunumuzu oynamak istedik. Şu anda iyi bir dönemdeyiz ve bunu da attığımız goller ve iyi futbolumuzla gösteriyoruz. Mücadelemize devam ediyoruz, şampiyonluk yarışı sürüyor. Bizi bekleyen dört karşılaşma var ve bu son karşılaşmalarda neler olacağını hepimiz göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak vites arttırdıklarını ve seviyelerini yükselttiklerini belirten Portekizli teknik adam, “Oyun yapımızı değiştirdik, oyun dinamiğimizi değiştirdik ve daha fazla pozisyona giriyoruz. Girdiğimiz pozisyonlarda da bitiricilik anlamında daha başarılı bir görüntü sergiliyoruz son dönemde. Aynı zamanda iyi savunma yapıyoruz ve şampiyonluk yarışına devam etmeye en iyi şekilde hazırız.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.